Syksyn 2020 tapahtumia


Yhdistyksen 2020 vuosikokous järjestetään näillä näkymin järjestetään elokuun loppupuolella.  Yhdistyksen säännöt eivät salli vuosikokousta järjestettäväksi etäyhteyksillä. Yhdistyksen vuoden 2019 tilinpäätös ja toiminnantarkastus on tehty, eikä niissä ilmennyt mitään normaalista poikkeavaa. Nykyinen hallitus jatkaa toimintaansa, kunnes yhdistyksen kokous valitsee seuraavan hallituksen. N

Suomen Monikkoperheet ry on SOSTE Suomen sosiaali ja terveys ry:n jäsenjärjestö. Tässä tietoa siitä, miten Sosten lakimies linjaa yhdistysten vuosikokousten pitämistä nyt tässä koronatilanteessa https://www.soste.fi/uutinen/sosten-jasenyhdistysten-saantomaaraiset-vuosikokoukset-ja-koronavirus/

Tarvittaessa lisätietoja yhdistyksen toiminnasta saa sähköpostitse puheenjohtaja@hmp.fi. (päivitetty 3.7.2020)

Lasten olympialaisia ei järjestetä tänä vuonna, koska koronavirustilanteen takia isojen tapahtumien toteutuminen on syksyllekin epävarmaa ja yhdistyksen hallitus ei nähnyt ison lapsiperhetapahtuman järjestämistä mahdollisena. Samoin perustein syksylle ei tulla hankkimaan perinteisiä ryhmälippuja Sirkus Finlandiaan tai Talvisirkukseen. Seuraamme vielä tilannetta esim. kirppiksen ja pikkujoulujen osalta.

Mikäli yleinen tilanne sallii, niin pyrimme järjestämään erilaisia tapahtumia syksyllä ja otamme mielellämme vastaan ideoita verkkotapahtumista ja -tapaamisista.

Syksylle on kalenterissa jo keväältä siirtyneet Teatteri Hevosenkengän Aladdin ja Taikalamppu 6.9. ja Pikku Papun Orkesterin konsertti

Suunnitelmissa alkusyksylle on verkkotapahtumana Mari Camut’n vatsalihasluento.

Tatu ja Patu Helsingissä -esitykseen yhdistyksellä on lippuja keväälle 2021 siirtyneisiin 2 näytökseen.

Olisiko sinulla tapahtumatoiveita? Laita viestiä tapahtuma@hmp.fi, niin katsotaan olisiko toivetapahtuma mahdollista järjestää. Tapahtumia voidaan järjestää lapsille, aikuisille, äideille, isille tai koko perheelle.