Tervetuloa Helsingin Seudun Monikkoperheet ry:n tapahtumiin

Voit vaihtaa tapahtumalistauksen kuukausittaiseen kalenterinäkymään painamalla kalenteri-ikonia ja valitsemalla kuukausi.


Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Janna Rantalan luento: Parisuhde lapsiperheissä

24.9.2016 @ 12:45 - 14:45

Janna Rantala, lastenpsykiatrian erikoislääkäri sekä pari- ja perhepsykoterapeutti ja monikkoäiti, tulee kertomaan meille parisuhteesta lapsiperheissä – onko sitä? Luento pohjautuu hänen uuteen kirjaansa ”Parintaju – parisuhde lapsiperheessä”. Parintaju; ymmärrys siitä, että pariskunnan oma käsitys parisuhteestaan ja lapsen asema osana tätä suhdetta voi ollakin kriisin todellinen syy – ja myös ratkaisu.

Ilmoittautuminen tapahtumaan avataan 15.8. Jäsenille-osion Tapahtumiin ilmoittautuminen -sivulla. Tapahtuma on HMP:n jäsenille maksuton ja se pidetään Sellon kirjaston Akseli-salissa, Espoon Leppävaarassa. Sellon parkkihallissa on ilmainen pysäköinti. Leppävaaraan pääsee helposti myös junalla, asema on aivan Sellon vieressä.

Ilmoittautuminen tapahtumaan on avoinna sisäänkirjautuneille jäsenille näkyvällä Tapahtumiin ilmoittautuminen -sivulla 15.8. – 22.9.2016.

Details

Date:
24.9.2016
Time:
12:45 - 14:45
Event Categories:
,
Event Tags:
, , , ,
Website:
www.jannarantala.fi

Venue

Sellon kirjasto – Akseli-sali
Leppävaarankatu 9
Espoo,
+ Google Map

Organizer

HMP Tapahtumat
Email
tapahtuma.hmp@gmail.com